Anna Noculak
23 Gru

Święta a... dieta

Wiele z Was zastanawia się co zrobić żeby nie przytyć w Święta?  Przygotowałam dla Was kilka wskazówek :).

🌟Pamiętaj, że zdecydowanie większe znaczenie ma to, jak wygląda Twoje odżywanie między Nowym Rokiem a kolejnymi Świętami, a nie między Świętami a Nowym Rokiem😀. Aby przytyć 2 kg tłuszczu trzeba zjeść ok. 15 tysięcy kcal PONAD swoje zapotrzebowanie przez 2 dni, co wcale takie łatwe nie jest😉. Jeśli staniesz po Świętach na wadze i będzie ona wyższa, to jest to nagromadzona woda, glikogen i zalegające w jelitach resztki pokarmu.

🌟Przygotowując świąteczne potrawy dokładnie zaplanuj zakupy i menu na każdy dzień. Nie gotuj na 2 tygodnie, a na 2 dni👩‍🍳. To właśnie okres świąteczny jest dużo bardziej zdradliwy niż same 2,5-dniowe Święta. Przygotowując już potrawy często podjadamy, potem przez kolejny tydzień jemy to, co nam zostało, żeby się nie zmarnowało. Do tego dochodzą mikołajki, wigilie w pracy, ze znajomi, Sylwester i Nowy Rok, a potem jeszcze Trzech Króli...

🌟Trzymaj się stałych pór posiłków i zachowaj przerwy między nimi, aby przewód pokarmowy miał szansę chociaż przez chwilę odpocząć od ciężkich dań. Nie podjadaj pomiędzy posiłkami. Po skończonym posiłku nie trzymaj słodkości i innych przekąsek na stole - unikniesz dokładania na talerz kolejnej porcji.

🌟Nakładaj na talerz małe porcje i wstań od stołu, pójdź na spacer☃. Chyba nie chcesz spędzić Świąt z uczuciem przejedzenia, zgagi, wzdęcia?

🌟Unikaj pustych kalorii w postaci soków, kompotów, słodkich napojów czy alkoholu, który w dużych ilościach na pewno nie wspomoże trawienia.

🌟Jeśli jesteś na redukcji potraktuj ten czas jako krótki etap stabilizacji masy ciała. Nie odmawiaj sobie wszystkiego, ale też nie "rzucaj" się na jedzenie. 27 grudnia nie przechodź na żadne posty, detoksy itp., tylko wróć do swojego planu żywieniowego i treningów sprzed Świąt, a waga po kilku dniach zacznie spadać😊.

Twój komentarz
POKAŻ